Diş Beyazlatma Hakkında

“Çok ama çok beğendim ürünü, ilk seansta istediğim beyazlığı yakaladım, sadece 2.seansta ton B2 den A1 e geldi. Hastam çok memnun ama ben daha da memnunum. Diş beyazlatmada Beaming White ile devam edeceğim.”

Diş beyazlatma, bir diş kliniği için muhtemelen en basit işlemdir, özellikle de Beaming White™ yöntemini kullanıyorsanız… Bir insanın dişlerini beyazlatmanın en iyi yolu, hidrojen peroksit jel ve hızlandırıcı olarak da mavi LED ışığı kullanmaktır. Hidrojen peroksiti harekete geçirmede ve beyazlatma sürecini hızlandırmada, mavi ışık için en uygun dalga boyu yaklaşık 465 nanometre’dir.

İşlem oldukça basittir. Hastanızın dişlerini bir prophy açısı ve sünger taşı yardımı ile temizleyiniz. Sonrasında yanak tutucuları ve pamuk rulosu uygulayınız. Jelimiz kendi karıştırma sistemi ile gelmektedir. Jeli içeren şırıngayı, aktivatör içeren şırıngaya uygulayıp, jeller iyice karışana kadar, ileri geri sallayınız.  Jel karışımını bir fırça ucu yardımıyla hastanızın dişlerine uygulayınız. Daha sonra 15 dakika mavi ışık uygulayınız ve kalan jeli kullanarak, aynı işlemleri iki kere daha tekrarlayınız. Pro Whitening Kit’imiz, muhteşem sonuçlar elde etmeniz için yeteri olacak 3 adet uygulama içermektedir. Son jel uygulamasını kaldırdıktan ve hastanızın ağzını çalkalamasından sonra, kitin içerisinde gelen hassasiyet azaltıcı jeli uygulayınız ve işlemi tamamlayınız.  Beaming White™ yöntemi ile tüm işlemleri sadece bir saat içerisinde tamamladınız.

Pek çok diş hekimi, diş hassasiyetini arttırdığı gerekçesi ile beyazlatma tedavisi uygulamaktan hoşlanmaz. Diş beyazlatma ile ilgili bu yanlış kanı, içeriği ve dişlerin aşırı  ısınmasına neden olan plazma açılı ışık kullanımı nedeniyle, dişleri aşırı kurutan Zoom®  sisteminden kaynaklanmaktadır.  Pek çok diş hekimi , hastalarının diş hassasiyetini korumak amacı ile bizim sistemimizi tercih etmektedir. Ancak, tercihlerinin bir diğer nedeni de Zoom kitlerinin fiyatlarıdır. Bizim kitlerimizin fiyatı çok uygundur ve sonuçlarından memnun kalacağınızın garantisini veriyoruz. Bu da size daha çok kar marjı demektir. Ve daha da önemlisi bizim özel formülümüz ile inanamayacağınız kadar az hassasiyet sorunu yaşarsınız. Ayrıca uygulama sonra ev kitlerinde Türkiye’ye ilk bizim getirdiğimiz rötuş kalemleri de tamamlayıcı ürün olacak hem müşterilerinizi memnun edecek hem de size artı kazanç sağlayacaktır.

Sonuçlar, hastanın alışkanlıklarına ve dişlerinin gözenek yapısına bağlı olarak genellikle 6 ayla 2 yıl arasında etkinliğini sürdürmektedir. Çoğu kişide etkileyici sonuçlar alınırken, az oranda da olsa daha az etkileyici sonuçlar alınabilmekte, ancak, hastaların %99’u sistemimizin sonuçlarından çok memnun kalmaktadır. Antibiyotik  tetrasiklin veya fluoroz lekelenmeleri olan bazı dişler hiç bir zaman tamamen beyazlatılamaz. Bu tür sorunlu vakaları tanımlama ve bunun gibi pek çok sorunu nasıl ele almanız gerektiği  konusunda sizlere eğitim veriyoruz.

Piyasadaki mevcut diş beyazlatma ışıkları arasında bazı belirgin farklılıklar olsa da, farklılık yaratan en önemli faktör jeldir. Su bazlı jeller her zaman en iyisidir ve diş hassasiyetini önlemek açısından %35 oran maksimum limittir. Daha yüksek konstantreler, hassasiyeti azaltıcı jel uygulansa dahi belirgin bir diş hassasiyeti yaratacaktır. Su bazlı, iyi bir jel, özellikle hassasiyet azaltıcı jel de kullanılırsa pek çok hastada ya sıfır veya sıfıra yakın diş hassasiyeti yaratacaktır .

Tek şırıngada gelen, karışım gerektirmeyen, yüksek konsantreli jellere dikkat etmeniz gerekir. H2O2 çok değişkendir ve önceden hazırlanmış bir H2O2 karışımı uzun süre dayanmaz. Ya suya dönüşür ya da kısa sürede etkisiz hale gelir, bu nedenle bu tür karışımlardan uzak durunuz. Raf ömrü bir yıldan uzun olduğu için ve etkisini daha uzun süre koruduğundan, kullanılmadan hemen önce karıştırılanlar tercih edilmelidir.

Renk değişimini engellemek açısından, diş hekimi ünitesinde yapılan beyazlatma tedavisine evde de devam edilmelidir. Diş Hekim koltuğundaki tedavide görülen beyazlamanın büyük kısmı dişlerin kurumasından kaynaklanmaktadır. Bunun anlamı, dişler yeniden su gördüğünde, renklenmenin bir kısmı, hatta bazı vakalarda tamamı tekrar ortaya çıkacaktır. Bunu engellemenin en iyi yolu ise, hastanın tedavi başlangıcının ertesi günü başlayıp, tedavi bitene kadar uygulayacağı ev kitlerinden kullanmasıdır. Beaming White™’ın standart ev kiti mevcuttur, ancak bu kitleri sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda da düzenleyebiliriz.

Diş Beyazlatma Lambaları arasındaki farklara gelince, temel farklar görünüm ve fiyatlarda mevcuttur. Piyasada itibar gören bir kaç çeşit arasından, ihtiyaçlarınız için en uygun olanı, sizin için en hoş görüneni ve fiyatı en uygun olanı seçmelisiniz. Mavi ışık veren, uygun bir LED diş beyazlatma lambası olmasına dikkat ediniz.