Karbamit ile Hidrojen Peroksit Farkı

Hidrojen peroksit ile ilgili bilmeniz gereken ilk özellik, diş hekimleri tarafından muayenehanede, Diş Hekim koltuğunda yapılan uygulamalarda kullanılmasıdır. Diş hekimleri, karbamit peroksiti evdeki uygulamalar için hastalarına verse de, muayenehanelerindeki uygulamalarda hiç bir zaman karbamit peroksit kullanmazlar. Yüksek konsantreli hidrojen peroksit kullanmaları nedeniyle, sektörümüzdeki en başarılı sonuçları diş hekimleri elde etmektedir. Bu nedenle sizin de diş hekimlerinin kullandığı maddeyi, dişeti koruması gerektirmeyecek konsantrede kullanmanız en uygunudur. Size diş hekimlerinin karbamit peroksit kullandığını söyleyen varsa yalan söylüyordur çünkü hiç bir diş hekimi muayanehanesindeki uygulamalarda karbamit peroksit kullanmaz. Telefon rehberinden rastgele bulacağınız bir diş hekimini arayıp sorun ( muayanehanelerinde gerçekleştirdikleri ışıkla etkinleşen beyazlatma uygulamasında hangi maddeyi kullandıklarını )ve siz de bundan emin olacaksınız. BriteSmile ve Zoom diş hekimleri tarafından en çok tercih edilen yöntemlerdir ve her ikisi de hidrojen peroksit kullanır. Siz de hidrojen peroksit kullanın.

Dişlerinizi beyazlattığınızda, onları esas beyazlatan hidrojen peroksittir. Karbamit peroksit kullansanız bile beyazlamalarını sağlayan hidrojen peroksittir. Çoğu insanın bilmediği gerçek, karbamit peroksitin hidrojen peroksitten yapıldığıdır. Karbamit peroksiti yaratmak için hidrojen peroksit molekülüne bir üre molekülü eklenir ve böylece karbamit peroksit oluşturulur.  Karbamit ve hidrojen arasında 3:1 oran mevcuttur. Örneğin, 12% hidrojen peroksit teorik olarak 36% karbamit peroksite eş değerdir. Ancak aşağıda da göreceğiniz üzere, bu oran 36% karbamit ve %12 hidrojen peroksitten aynı sonuçları elde edeceğinizi göstermez. Bu nedenle biri size 35% karbamit önerdiğinde, %12 hidrojen peroksitin 3 katı oranında yüksek konsantre elde edeceğinizi düşünmeyin.

Karbamit peroksitin dişlerinizi beyazlatabilmesi için hidrojen peroksite dönüşmesi gerekir. Diş Hekim koltuğunda 15-20 dakikalık uygulamalarda karbamit kullanımı ile ilgili sorun, karbamit peroksitin hidrojen peroksite dönüşebilmesi için en az 15 dakikanın gerekmesidir (tam dönüşüm için daha da uzun süre). Karbamit peroksit, ancak hidrojen peroksite dönüşürse dişleri beyazlatmaya başlayabilir. Bu nedenle 20 dakikalık bir diş beyazlatma uygulamasında karbamit peroksit kullanıyorsanız, müşterinizi dişlerine sadece 5 dakikalık süre ile hidrojen peroksit alacaktır.  Karbamit peroksit kullanan pek çok kişinin sonuçlardan memnun kalmamasının nedeni budur.

Bu işte müşteriniz için iyi sonuçlar elde etmek en önemli şeydir, bu nedenle uygun jeli kullandığınızdan emin olun.  Herhangi bir nedenden dolayı karbamit peroksit kullanmak istiyorsanız, bir sonuç elde edebilmek için en az 40 dakikalık seans uygulamaya dikkat edin. Ancak, aynı sonucu 15 dakikalık hidrojen peroksit uygulamasından da elde ediyorsanız, neden 40 dakikalık bir uygulama yapmak isteyesiniz ki? 15-20 dakikalık bir uygulama ile sonuç elde etmek istiyorsanız tek seçenek, özellikle de 16% konsantreli hidrojen peroksittir. Ancak sadece bizim sözümüze güvenmeyin. Florida Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen bilimsel bir çalışma ile hidrojenin karbamitten daha iyi sonuçlar verdiği görülmüştür. Ayrıca farklı bir ispat için Diş Hekimliği Tüketici Rehberi’ne de başvurabilirsiniz.

Pek çok diş beyazlatma ürünü tedarikçisi, hidrojen peroksite göre daha az dişeti iritasyonuna neden olduğu çin karbamit peroksit kullanmayı tercih eder.  Ancak, dişeti iritasyonuna yol açmamasının nedeni, uygulama sonuna kadar hidrojen peroksit haline gelmemesidir yani yaptığınız uygulamadan HİÇBİR sonuç alamazsınız. Beaming White yöntemi  16% hidrojen peroksit kullanarak hem dikkat çekici sonuçlar almanızı sağlar, hem de ya hiç ya da çok az dişeti iritasyonuna neden olur. Bu yöntemin en iyisi olduğu konusunda bilimsel çalışmalara ve bize inanmıyorsanız, hem bizim kitimizi hem de başka bir tedarikçiden diğer bir kiti alıp sonuçları kendiniz kıyaslayın. Böyle bir şeyi size kimse önermiyecektir. Biz öneriyoruz çünkü kıyaslama yaptıktan sonra bizim sistemimize devam edeceğinizden eminiz.